Jak dostarczyć nośnik

Bezpieczne pakowanie nośnika

Wysyłając urządzenie (np. dysk, telefon) warto zadbać o jego prawidłowe zapakowanie, co zminimalizuje ryzyko uszkodzenia w trakcie transportu. Poniżej przedstawiamy nasze rady związane z bezpiecznym pakowaniem dysków oraz innych nośników danych:

 1. Włóż nośnik do folii (najlepiej elektrostatycznej).
  Nie masz foli elektrostatycznej? Nic nie szkodzi. Postaraj się w takim razie o możliwie rubą folię, w którą szczelnie zawiń dysk. Nie masz grubej folii? Skorzystaj z toreb typu PET (popularne „reklamówki”).
 2. Owiń nośnik folią bąbelkową.
  Nie masz folii bąbelkowej? Włóż zafoliowany dysk do koperty bąbelkowej. Jeśli nie posiadasz koperty owiń go grubą warstwą papieru – najlepiej gazetowego. Wszystko owiń taśmą.
 3. Umieść nośnik w pudełku
  Najlepiej jeśli pudełko będzie niewiele większe niż owinięty dysk. Pamiętaj, aby po spakowaniu owinąć go taśmą. Jeśli nie posiadasz takiego pudełka? Przyłóż 2 kawałki tektury z obu stron dysku i owiń je taśmą.Pamiętaj, aby w pudełku umieścić również uzupełniony formularz, który opisuje obecny stan nośnika. Pozwoli nam to na podjęcie trafniejszych działań zmierzających do odzyskania Twoich danych.

Wyślij nośnik

 • Razem z dyskiem prześlij nam formularz zgłoszeniowy. Pobierz, wypełnij, wydrukuj.
 • W zależności od wybranego trybu usługi odzyskiwania danych:
  • tryb ekonomiczny – nadanie przesyłki w tym trybie leży po stronie zleceniodawcy (nie dotyczy telefonów komórkowych i smartfonów) – wybierz jedną z firm kurierskich i umów się na nadanie przesyłki w dogodnej dla Ciebie godzinie i miejscu. Nasz adres znajdziesz w sekcji kontakt,
  • tryb normalny/ekspresowy – w tych trybach nie musisz tracić czasu na zamawianie kuriera. To my zamawiamy go do Ciebie we wskazane miejsce i godzinę na nasz kosz. Wystarczy, że przekażesz kurierowi zapakowany bezpiecznie nośnik.

 

Co dalej?

Po otrzymaniu dysku, przystępujemy do przeprowadzenia ekspertyzy pozwalającej określić zakres danych możliwych do odzyskania. Po jej przeprowadzeniu niezwłocznie skontaktujemy się z Tobą przekażemy wyniki oraz ostateczną cenę usługi. Wówczas podejmujesz decyzję Dopiero w tym momencie podejmujesz decyzję czy chcesz korzystać z naszych usług.